Какво превърна тези предприемачи в милионери?

Има много хора, които избират изпитани и безопасни маршрути във всеки един аспект на живота си. Но има и такива хора, които се впускат в неизследвани територии. Това, разбира се, са така наречените "успешни предприемачи“ в днешната ера. За разлика от онези, които не успяват да започнат собствен бизнес, страхувайки се от финансови рискове или несигурност, тези хора се осмеляват да водят съвсем различен  живот. Макар че през първите няколко години от своите бизнес начинания може да са се сблъскали с неуспехи, в крайна сметка тези хора са постигнали нечувани успехи  и са дали примери, които светът да следва. Известни имена като „Microsoft“, „Apple Inc.“ и „Walmart“ са някои от резултатите от усилията на тези хора. Животът им е голям източник на вдъхновение за много начинаещи предприемачи днес. Прекрасните истории на тези известни предприемачи са нещо, което наистина може да те вдъхнови. А това вдъхновение може да те накара да се впуснеш в приключението наречено бизнес начинание. И ако вече си наясно, че кредитната карта AXI е един от ефективните инструменти да осигуриш финансиране на стартиращия бизнес, виж няколко свежи примера за предприемачи милионери:

1. Уолт Дисни

Без съмнение, този човек е отговорен за промяната на лицето на развлеченията чрез „Дисниленд“ - един от най-големите паркове за забавление. Всяка година милиони долари се събират от парковете „Дисниленд“. Подобно на много други предприемачи, Уолт Дисни също е имал скромно начало. След няколко престоя като аниматор и карикатурист във вестникарските агенции, Дисни най-накрая създава своя собствена фирма, наречена "The Walt Disney Company". Това предприятие произвежда няколко филма, които се оказват блокбъстъри и спечелват милиони долари по целия свят. Огромният успех на филмите, подкрепяни от тази фирма и приходите от увеселителния парк, катапултира този човек в статута на „един от най-великите предприемачи“.

2. Доналд Тръмп

Сегашният президент на САЩ първоначално е известен най-вече с това, че е милиардер. Баронът на недвижимите имоти удря в десетката и грабва вниманието след започването на успешната компания „Trump Entertainment Resorts“. Много от луксозните хотели и търговски жилища са свързани с тази верига недвижими имоти, включително 72-етажната „Trump World Tower“, разположена в Манхатън, Ню Йорк. Според проучване, проведено през 2015 г., нетната стойност на състоянието на Доналд Тръмп е оценена на 4,5 милиарда долара.

3. Бил Гейтс

Повечето хора по света знаят много добре това име, все пак отдавна Бил Гейтс е синоним на човек с много пари. Гейтс е обявяван за „Най-богатият човек в света“ неколкократно през периода от 1995 до 2014 г. от известни списания като „Форбс“. Основната причина за статута на милиардера е уважаваната компания "Майкрософт", основана през 1975 г., заедно с довереника Пол Алън. Фирмата се оказва един от водещите производители на софтуерни продукти по целия свят. Изненадващо е, че общото му богатство е оценено на около 82 милиарда долара през 2014 г., което е почти два пъти повече от очакваната му нетна стойност през 2009 г. от 40 милиарда долара. Въпреки това, слуховете са, че този милиардер дава значителна част от богатството си за благотворителност.

4. Стив Джобс

Въпреки че си отиде от този свят през 2011 г., животът на този предприемач продължава да бъде голям източник на вдъхновение за много хора по света и днес. Неговото творение - технологичният гигант "Apple Inc" с няколко милиарда долара, е генерирал приходи, които очевидно се оценяват на около 233.715 милиарда щатски долара, считано от 2015 година. Корпорацията произвежда усъвършенствани аудио-визуални приспособления като „iPod“, „iPhone“ и „iPad“. Джобс всъщност е един от най-големите предприемачи, които някога са живели на този свят, но интересен факт е, че имал периоди, в които му е било трудно да си осигури дори храна. По време на по-младите си години Джобс е вървял около 7 мили всеки ден, за да стигне до хиндуистки храм, където се е сервирала храна безплатно.

5. Марк Зукербърг

Този млад предприемач революционизира цялата идея на социалните мрежи чрез „Facebook“. Неотдавнашно проучване показва, че богатството на Зукербърг е близо 46 милиарда щатски долара. Известното списание „Vanity Fair“ го е нарекло един от „най-влиятелните хора на информационната ера“. Фирмата, стартирала в общежитието на Зукербърг през 2004 г., скоро се превръща в предприятие, което печели милиарди долари за десетилетие.